اشتغال زایی برای ۴۰۰ مددجوی بهزیستی البرز

[ad_1]

 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»، طاهره نظم ده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته بهزیستی، با اشاره به ایجاد بستر اشتغال برای ۴۰۰ نیازمند طی سال جاری با احیای ۲۰ کارگاه تولیدی، اظهار کرد: به‌منظور تحقق این مهم ارائه تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد به نیازمندان دارای تخصص فنی و حرفه‌ای اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه جانمایی برای ۵ هزار و ۵۰۳ خانوار تحت پوشش در پروژه‌های مسکن مخر اجرایی شده است، افزود: از این میزان تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ به متقاضیان تحویل داده‌شده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان البرز در ادامه روند تأمین مسکن برای ۳۶۵ خانوار دارای چند معلول را از دیگر برنامه‌های این سازمان اعلام کرد.

نظم ده افزود: حمایت از مشاغل خانگی از طریق هدفمند کردن فعالیت و استفاده از پتانسیل گروه‌های همیار در سطح محلات، الزام در تشکیل پرونده اشتغال مددجویان هم‌زمان با تشکیل پرونده مددجویی آن‌ها، شبکه‌بندی مددجویان نیازمند اشتغال به تفکیک مدرک تحصیلی، نوع معلولیت سن و جنس از دیگر اقدامات برای اشتغال‌زایی این افراد محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم همکاری بیش‌ازپیش بانک‌های عامل به‌منظور ارائه تسهیلات و عدم همکاری اداره صنعت معدن و تجارت به‌منظور برپایی نمایشگاه، گفت: همکاری بیش‌ازپیش با سازمان فنی و حرفه‌ای با توجه به عقد تفاهم‌نامه به‌منظور نبود ضمانت برای مددجویان نیازمند به دریافت تسهیلات را الزامی دانست.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *