بهره‌برداری از برخی پروژه‌های شهری در کرمان

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»، علی بابایی در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این‌که تا 13 مردادماه برخی پروژه‌های در دست اجرا، تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد، با اشاره به افتتاح مجموعه‌ی فرهنگی خواجه اتابک در 19 تیرماه گفت: هم‌چنین خانه‌ی فرهنگ نور واقع در کوچه 32 بولوار هوانیروز دوشنبه 26 تیرماه افتتاح خواهد شد.

وی از افتتاح بوستان بهار در ورودی شهرک خواجو در تاریخ 27 تیرماه خبر داد و گفت: فرهنگ‌سرای قمر بنی‌هاشم نیز در 28 تیرماه افتتاح خواهد شد.

شهردار کرمان افزود: این فرهنگ‌سرا هم‌اکنون تجهیز شده، نماکاری آن به پایان رسیده و محوطه‌ی آن نیز آسفالت شده است.

بابایی ادامه داد: بوستان مالیات و ادامه‌ی بولوار پزشک نیز آماده بهره‌بردای است

وی با بیان این‌که بوستان‌های بیهقی، پارسیان و رُز نیز به‌زودی افتتاح خواهند شد، به آغاز دهه‌ی کرامت از تاریخ سوم مرداد اشاره کرد و گفت: به‌مناسبت دهه‌ی کرامت، 10 برنامه‌ی جشن به‌مدت 10 شب در پارک مادر برگزار خواهد شد.

شهردار کرمان افزود: جشن‌های شبانه که با حضور هنرمندان و با اجرای برنامه‌های شاد برگزار خواهد شد، هدیه‌ی شهرداری کرمان در 10 شب پایانی این دوره به شهروندان عزیز کرمانی است.

بابایی به آماده‌سازی ساختمان جدید باشگاه ورزشی شهرداری و استراحت‌گاه ورزش‌کاران نیز اشاره کرد و گفت: تالار شهرداری به متراژ 2100 مترمربع در حال آماده‌سازی است و تاکنون مراحل سقف و دیوارهای آن انجام گرفته است.

وی افزود: این تالار با استفاده از امکانات شهرداری در حال ساخت است و قرار است پس از ساخت، برای استفاده‌ی کارکنان شهرداری و مردم، در اختیار شرکت سالم‌شهر قرار گیرد.

شهردار کرمان ادامه داد: ساختمان جدید طب‌کار شهرداری نیز در کوچه 31 خیابان جهاد آماده‌سازی شده است.

بابایی بیان کرد: با راه‌اندازی طب‌کار جدید شهرداری کرمان، تمام پرسنل شهرداری دارای شناس‌نامه‌ی بهداشتی-پزشکی خواهند شد.

وی هم‌چنین از تدوین برنامه‌ی پنج‌ساله‌ی شهرداری کرمان خبر داد و گفت: این برنامه آماده شده و به‌زودی برای تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال می‌شود.

شهردار کرمان با بیان این‌که ساخت سرویس بهداشتی در 40 نقطه از شهر کرمان در شورای اسلامی شهر تصویب شده بود، گفت: اکنون، سرویس‌های بهداشتی در 20 نقطه از شهر کرمان ساخته شده و به‌زودی 120 چشمه سرویس بهداشتی به بهره‌برداری می‌رسد.

بابایی به زیباسازی و نورپردازی معابر شهر کرمان هم اشاره کرد و از نورپردازی برخی معابر ازجمله بولوار آزادگان، بولوار شیراز، بولوار سرباز، خیابان شهید مصطفی خمینی، خیابان شریعتی و میدان شورا خبر داد.

وی افزود: بوستان بانوان آفتاب نیز با سرعت در حال ساخت است.

شهردار کرمان با بیان این‌که کار پیاده‌راه‌سازی میدان توحید در حال انجام است، گفت: اکنون، کار در ضلع شمالی میدان توحید در حال انجام است.

بابایی افزود: به‌دلیل اجرای ناقص طرح، علی‌رغم بازگشایی معبر گلبازخان، به‌دلیل فاصله‌ی کوتاه چهارراه توحید و چهارراه گلبازخان، گره ترافیکی این محدوده بیش‌تر شده است.

وی ادامه داد: در این طرح باید ورودی میدان توحید به‌طور کامل مسدود می‌شد، اما کسبه‌ی این محدوده درخواست داشتند تا کار مرحله‌ای انجام شود.

شهردار کرمان با بیان این‌که تاکنون، طرح‌های ترافیکی مختلفی در این محدوده اجرا شده، اما هر کدام با مخالفت برخی کسبه مواجه شده است، گفت: براساس طرح تفضیلی، میدان توحید باید به پیاده‌راه تبدیل شود.

بابایی افزود: به‌زودی آسفالت ضلع شمالی میدان توحید جمع‌آوری و سنگ کوبیک نصب می‌شود.

وی ادامه داد: اگر کار پیاده‌راه‌سازی میدان توحید با سرعت پیش برود، تا نوروز 97 به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار کرمان هم‌چنین از آماده‌سازی 350 محل پارک خودرو در ضلع جنوبی خیابان گلبازخان خبر داد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *