حفظ محیط زیست مهم‌ترین دلیل خریداری سم‌پاش اونی‌ماک

[ad_1]

علی بابایی با اشاره به گرمای شهر کرمان در ایام تابستان گفت: هرساله در این فصل به‌دلیل گرما، آفت کنه مشاهده می‌شود که کنه‌ گردآلود یا باید با سم از بین برود و یا با رطوبت؛ بنابراین، با وجود این سم‌پاش، در راستای حفظ محیط زیست، دیگر در سطح شهر سم‌پاشی نمی‌شود؛ چراکه این دستگاه می‌تواند درختان را شست‌وشو دهد و بدون استفاده از سم و با شست‌و‌شوی درختان، با آفت کنه مبارزه کند.

وی افزود: هم‌چنین هرساله شهرداری کرمان برای مبارزه با آفات و سم‌پاشی در سطح شهر، مجبور بود از تراکتورهایی استفاده کند که عملیات کارگری آن هزینه‌ی زیادی داشت؛ چراکه هر تانکر باید با دو کارگر و یک راننده کار می‌کرد و دوم این که موجب پِرت سم می‌شد؛ اما با این دستگاه، میزان سم مصرفی تا یک‌چهارم کاهش می‌یابد.

شهردار کرمان بیان کرد: بنابراین، بخش زیادی از هزینه‌های خریداری این دستگاه، امسال برگشت داده می‌شود.

بابایی درباره‌ی چگونگی تهیه‌ی این سم‌پاش گفت: به‌دلیل این‌که توان مالی شهرداری زیاد نبود، برای شاسی این دستگاه، از خودروهای سنگین موجود شهرداری استفاده کردیم و دستگاه در کارخانه روی این خودرو مونتاژ شده است.

وی افزود: برای خرید دستگاه و مونتاژ آن، 250 میلیون تومان هزینه شده که با قیمت خودرو، حدود 400 میلیون تومان برای سم‌پاش اونی‌ماکِ شهرداری کرمان هزینه شده است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *