ساعات کاری بانوان به ۴ ساعت کاهش یابد

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد با تاکید بر ضرورت تلاش در راستای تقویت بنیان خانواده اظهار داشت: مباحثی که در شورای فرهنگ عمومی بیان می‌شود باید کم‌کم به مرحله‌ای برسد که آثار آن را در جامعه ببینیم.

وی با اشاره به اینکه حرکت سازندگی و به سعادت رساندن انسان‌ها وظیفه همه انسان‌ها از انبیای الهی گرفته تا افراد عادی است، خاطرنشان کرد: هرچه زمان بگذرد و ما اقدامی انجام ندهیم، دشمن آرام نمی‌نشیند و به سرعت در راستای شبهه‌پراکنی و دور کردن جوانان از ارزش‌ها حرکت می‌کند.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه در این زمینه باید با جدیت حرکت کنیم، افزود: آسیب‌هایی که در ارتباط با ازدواج و طلاق بیان می‌شود از جمله مسائل اخلاقی، اعتیاد، آسیب‌های اجتماعی و موارد مختلف مسائلی است که باید حتما روی آن کار کرده و برای رفع از جامعه برنامه داشته باشیم.

ناصری‌یزدی گفت: دشمن الان از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کند که خانواده‌های ایرانی را از ارزش‌های اسلامی که سبب تقویت و تحکیم بنیان خانواده می‌شود دور کند و به این وسیله، اهداف شوم خود را در جامعه پیاده کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه دشمنان شبهه‌پراکنی را به صورت ویژه با استفاده از رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی در جامعه ما دنبال می‌کنند، افزود: کانون خانواده و مدرسه دو موضوعی است که به صورت ویژه توسط دشمن هدف قرار گرفته شده و برنامه‌ریزی‌های بسیار گسترده‌ای برای آن دارد.

وی  تصریح کرد: من معتقدم که روی سه محور خانواده، مدرسه و اجتماع برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم و برای دور شدن این سه کانون از آسیب‌های اجتماعی تمام تلاش خود را به کار بندیم.

امام جمعه یزد گفت: عدم تن دادن جوانان به ازدواج، تک فرزندی، دور بودن اعضای خانواده از یکدیگر، عدم وجود صمیمیت در خانواده و موارد مختلف دیگر از جمله مسائلی است که حتما باید به آن توجه لازم را داشته باشیم.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه ساعت‌های زیاد کاری بانوان یکی از عواملی است که سبب دور شدن اعضای خانواده از هم می‌شود، ادامه داد: در صورتی که والدین هر دو بخواهند بیشتر وقت خود را به کار اختصاص دهند، هیچ توان و وقتی برای تربیت فرزندان خود ندارند کم‌کم کودکان هم از ارزش‌های اسلامی دور می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: در این زمینه‌ها حرف‌های زیادی زده شده و کتاب‌های زیادی هم به رشته تحریر درآمده ولی متاسفانه چنین مسائلی به مرحله عمل وارد نمی‌شود.

وی گفت: یکی از راهکارهایی که در ارتباط با این موضوع وجود دارد این است که ساعت کاری بانوان را به چهار ساعت کاهش دهیم تا علاوه بر اینکه از ظرفیت دانش و تفکر وی در امور اجتماعی استفاده می‌شود، بتواند مدیریت خانه و خانواده را هم بر عهده بگیرد و این نقش را به خوبی اجرایی کند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: خیلی از مسائلی که ما الان در جامعه انجام می‌دهیم بر اساس سبک زندگی غربی است و از طرفی بر مباحث اسلامی هم در صحبت‌هایمان تاکید می‌کنیم در حالی که نمی‌توان با سبک زندگی غربی به اهداف اسلامی دست پیدا کرد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *