پایان خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا در خوزستان

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»، سیاوش حسین پور مدیر عامل شرکت غله منطقه چهار ضمن اعلام رسمی پایان خرید تضمینی کلزا، میزان خرید را ۱۸ هزارو ۹۴۰ تن اعلام کرد.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از هجده هزار و نهصد و چهل تن کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان  استان خریداری شده است.

مدیر عامل شرکت غله منطقه چهار افزود: کلزا از جمله زراعت‌های مهمی است که مهمترین مزایای آن اصلاح و افزایش حاصلخیزی خاک، کنترل بیماری‌های خاکزی، کنترل علف‌های هرز است.

حسین پور تصریح کرد: استان خوزستان به مانند سالهای گذشته معمولا بعد از استان گلستان و اردبیل در تولید کلزا در رتبه سوم جای دارد.

وی عنوان کرد: امسال ۲۷ مرکز خرید وابسته به تعاونی و اتحادیه های روستایی در دیگر شهرستان‌ها خرید این محصول را به عهده داشته و در این مراکز خرید تضمینی با قیمت مصوب هر کیلو ۲۷ هزار و  ۸۳۰ ریال با افت مفید دو درصد و رطوبت ۱۰ درصد، از کشاورزان خریداری و تاکنون بیش از ۱۸هزار و ۹۰۰  تن از آن به کارخانجات روغن کشی معرفی شده از سوی شرکت مادر تخصصی ارسال و ۴۰ تن نیز در مراکز استاندارد نگهداری می شود.

مدیر عامل شرکت غله منطقه چهار مبلغ پرداختی به کشاورزان را از بابت خرید این محصول ۵۱۱ هزارو ۳۴۲ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: غله منطقه چهار خوزستان برای دومین سال در کنار خرید تضمینی گندم، خرید این محصول را به عهده داشته است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *